Palveluntarjoajia

Arctic Nature Product www.anp.fi

Berner www.pro.greencare.fi

Golden Pro www.goldenpro.fi

Hako Ground & Garden www.hako.fi

Hankkija www.hankkija.fi

Hiekkapojat www.hiekkapojat.fi

J-Trading www.j-trading.fi

Palvelualojen ammattiliitto PAM www.pam.fi

Schetelig www.schetelig.com

S.G Nieminen www.sgnieminen.fi

Sibelco www.sibelconordic.com

 

Kotimaiset oppilaitokset

HAMI www.hami.fi

KAO www.kao.fi

 

Muita Suomen golfin parissa toimijoita

Finnish Golf Managers Association www.golfpiste.com/fgma

Golfpiste.com www.golfpiste.com

Nexgolf www.nexgolf.fi

Suomen Golfkenttien Yhdistys www.sgky.fi

Suomen Golfliitto www.golf.fi

 

Pohjoismaisia kentänhoitajayhdistyksiä

Norja www.nga.no

Ruotsi www.sga.golf.se

Tanska www.greenkeeper.dk

 

Muiden maiden kentänhoitajayhdistyksiä

Australia www.agcsa.com.au

Belgia www.golfgreenkeeper.be

Kanada www.golfsupers.com

Hollanti www.ngagolf.nl

Irlanti www.gcsai.org

Iso-Britannia www.bigga.org.uk

Itävalta www.grinbo.com

Ranska www.agref.org

USA www.gcsaa.org

 

Muita hyödyllisiä linkkejä

Fegga www.fegga.org

Golf Environment Organisation www.golfenvironmentorganisation.org

R & A www.randa.org/TheGolfCourse 

Sterf  www.sterf.golf.se

 

Urakoitsijat/konsultit

Backtee Oy www.backtee.fi

Benestam Golf Course Design www.benestamgolfcoursedesign.se

Greenform Oy www.yritysopas.com/tiedot/Hameenlinna/Green_Form_Oy

Finnish Golf  Consulting www.golf.fi/portal/golfliitto/liitto/organisaatio/finnish_golf_consulting

Masiineri Oy www.masiineri.fi

Mäki-Uuro www.maki-uuro.fi

Tmi Kimmo Laihonen www.kastelu.fi

 

Golfkentille myytävien tuotteiden valmistajia

Barenburg www.barenbrug.co.uk

BioNutria www.bionutria.dk

Boddingtons www.boddingtons-ltd.com/grass-reinforcement/introduction.htm

Campey Turf Care Systems www.campeyturfcare.com

Club Car www.clubcar.com

DLF www.dlf.com/Turf.aspx

Eagle www.eagle.uk.com

Everris www.scottsprofessional.com/en/turf-and-amenity

Ez-Go www.ezgo.com

Floratine www.floratine.com

Headland Amenity www.headlandamenity.com

Indigrow www.indigrow.com

Jacklin Seed www.simplot.com/turf/jacklin

Jacobsen www.jacobsen.com/europe

John Deere  www.deere.fi

Par Aide www.paraide.com

Range King www.rangeking.nl

Range Servant www.rangeservant.net

Rain Bird www.rainbird.com/golf

Ryfford www.rufford.co.uk

Scotts Pro Seed www.scottsproseed.co.uk

Symbio www.symbio.co.uk/category/4.aspx

Smithco www.smithco.com

Syngenta Greencast www.greencast.co.uk

Terracottem www.terracottem.com/eng/index.php

Toro www.toro.com

Tru Turf  www.truturf.com

Verdera www.verdera.fi/fi/tuotteet/viheralueetgolf

Vitax www.vitax.co.uk

Hyödyllisiä osoitteita

Copyright 2019 FGA ry

  • w-flickr
  • w-rss
  • w-vimeo
  • w-youtube