Uusi jäsenluokka työstään eläkkelle jääneille jäsenille

Maaliskuun vuosikokous päätti uuden E-jäsenluokan perustamisesta:

Yhdistyksen E-jäseneksi voidaan hyväksyä golfalalta eläköityneet henkilöt, jotka ovat olleet yhdistyksen A-jäseniä vähintään viisi eläköitymistä edeltänyttä vuotta. E-jäsenyys voidaan myöntää enintään viideksi vuodeksi yhtäjaksoisesti eläköitymistä seuraavasta vuodesta. E-jäsenelle toimitetaan yhdistyksen jäsenkortti. E-jäsenellä on yhdistyksen kokouksissa yksi (1) ääni.

Näin ollen eläkkeelle jäävän kentänhoitajan tai kenttämestarin ei tarvitse luopua yhdistyksen jäsenyydestä ja yhdistystoiminnasta, vaan verkostoitumista ja kouluttautumista voi jatkaa vielä eläkepäivillä.

John%20Deere1_edited

Hankkija-neliologo

GROWO_logo_neliö

Geo_edited

FGA logo iso

Copyright 2020 FGA ry

  • w-flickr
  • w-rss
  • w-vimeo
  • w-youtube